Kurtyny Wstęgowe

Kurtyny wstęgowe wykonane są z miękkiego materiału PCV. Stosowane są jako dodatkowe przegrody, stałe lub przesuwne. Montowane wewnątrz pomieszczeń bezpośrednio za bramą „twardą” lub w oddaleniu tworzą dodatkowy przedsionek. Ograniczają straty ciepła oraz minimalizują występowanie przeciągów, a przy tym zapewniają pełną widoczność drugiej strony przegrody.  Kurtyny paskowe PCV mogą być stosowane w obszarach chłodni i zamrażalni jako uszczelnienie wejść do komór chłodniczych oraz przegrody zamrażalni. Sprawdzają się również jako zasłony izolacyjne w samochodach chłodniczych. W zależności od rodzaju folii, kurtyny znajdują zastosowanie w różnych warunkach środowiskowych, w szerokim zakresie temperatur od -50°C do +50°C.

 

Zalety stosowania kurtyn wstęgowych:

  • Ograniczają straty ciepła, wzrosty temperatur, hałasy,
  • Zabezpieczają przed przenikaniem zanieczyszczeń oraz przed insektami,
  • Zapobiegają przeciągom,
  • Ograniczają przenikanie zapachów,
  • Stanowią zabezpieczenie przed promieniowaniem ultrafioletowym przy pracach spawalniczych (w wykonaniu specjalnym).

Mocowanie grzebieniowe

Umożliwia mniejszy lub większy zakład (nachodzenie na siebie pasów)

To najbardziej popularny sposób mocowania kurtyn paskowych. Składa się z wieszaków grzebieniowych i płytek mocujących (zawieszek) mocowanych na haki wieszaka. Wieszak pełni funkcję szyny montażowej. Posiada otwory montażowe, które umożliwiają mocowanie pod nadprożem oraz do ściany. Elementy okuciowe wykonane są ze stali nierdzewnej (inox), co pozwala na zastosowanie kurtyn w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Znajduje zastosowanie głównie w chłodniach, mroźniach, w przemyśle mięsnym i spożywczym.

Mocowanie rurowe

Zakład ustalony na stałe bez możliwości modyfikacji

Alternatywę dla mocowania grzebieniowego stanowi mocowanie rurowe ZWR, które daje możliwość wykonania kurtyn przesuwnych. Elementy okuciowe wykonane są ze stali cynkowanej. zięki stałemu mocowaniu pasy nie wypinają się nawet przy transporcie wysokich ładunków. Wymiana zużytych pasów pcv nie wymaga wymiany mocowań. System montażu rurowego zaleca się w otworach bramowych przy transporcie ładunków wysokich.