Bramy kratowe rolowane

Bramy kratowe

Stalowe bramy kratowe rolowane to trwałe i solidne rozwiązanie do pomieszczeń, których wnętrze powinno być nie tylko bezpieczne, ale i wyeksponowane. Kraty ze stali często znajdują zastosowanie w salonach sprzedaży i galeriach handlowych, ponieważ gwarantują wygodę i niezawodną ochronę.

Poszycie bram kratowych  jest zbudowane ze stalowych rurek, profilowanych sinusoidalnie i łączonych przegubowo spinkami. Kraty występują w dwóch wersjach układu napędowego: z systemem sprężynowym  lub z elektrycznym napędem bocznym

 

ZASTOSOWANIE I KORZYŚCI

 

  • bramy kratowe rolowane są przeznaczone do pomieszczeń, których wnętrze powinno być solidnie zabezpieczone, a jednocześnie maksymalnie wyeksponowane lub wentylowane. Uniwersalny wzór poszycia krat sprawia, że często spotykamy je w salonach sprzedaży, galeriach handlowych lub podziemnych kondygnacjach budynków,
  • jedną z zalet krat rolowanych jest ich konstrukcja, która wymaga minimalnej powierzchni. Po zamknięciu kraty są nawinięte na wał znajdujący się nad otworem wejściowym. Zajmują niewiele miejsca i pozostają niewidoczne.

UKŁADY NAPĘDOWE

Z napędem bocznym

Te bramy kratowe wyposażyliśmy w elektryczny napęd boczny (nasadowy) ze zintegrowanym hamulcem bezpieczeństwa oraz opcją otwierania awaryjnego za pomocą korby. Urządzenie obsługuje się za pomocą wygodnej centrali sterującej z przyciskami góra - stop - dół.

 

Z systemem sprężynowym

Kraty rolowane R2 SSG wyposażone są w system sprężyn taśmowych, równoważących ich ciężar. Obsługuje się je ręcznie, przy pomocy wygodnego, ergonomicznego uchwytu. W przypadku krat o wysokości większej niż 2 m dodatkowo stosujemy specjalny hak, ułatwiający ściąganie pancerza. Na życzenie klienta możemy również zamontować napęd elektryczny.

 

BEZPIECZEŃSTWO FIRMY

W kratach R2 stosujemy antywłamaniowy zamek ryglujący, montowany w dolnej listwie pancerza, który zabezpiecza przed niepowołanym otwarciem z zewnątrz. Kraty R2 wykonać możemy w klasie odporności na włamanie WK2 (EN 1627: 2011)

BEZPIECZEŃSTWO PRODUKTU

W kratach rolowanych z napędem elektrycznym stosujemy zabezpieczenie, którego zadaniem jest zatrzymanie urządzenia, gdy tylko w kracie znajdzie się jakikolwiek niepożądany element. Jest to rozwiązanie, które dobrze sprawdza się np. w obiektach handlowych, czy magazynach. Zabezpieczysz w ten sposób użytkowników urządzenia, a także wyposażenie i towar.

BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWNIKÓW (R2 SSP)

Standardowym wyposażeniem krat R2 SSG jest zabezpieczenie przed niekontrolowanym opadnięciem kraty w razie zerwania sprężyn. Model R2 SSP z napędem bocznym, posiada natomiast zintegrowany hamulec bezpieczeństwa, który także uniemożliwia gwałtowne opadnięcie kraty.